Szkolenia

Oferta

Klientom, korzystającym z naszych usług oferujemy indywidualne szkolenia uwzględniające potrzeby, specyfikę grupy szkolonych osób oraz wykorzystywane przez nich narzędzia.
Szkolenia dostępne na rynku często nie spełniaja oczekiwań swoich uczestników. Ich głównym zalożeniem jest spełnienie wymagań jak nawiększej liczby uczestników bez koniecznosci wprowadzania zmian w programie szkolenia. My stosujemy indywidualne podejście. Wspólnie z Klientem zmieniamy program szkolenia, termin i miejsce tak aby maksymalnie dostosować szkolenie do potrzeb.
 
Obecnie na stałe w naszej ofercie znajdują się szkolenia:
  • Administracja i zarządzanie Liferay
  • Zaawansowany Liferay
  • Webusability

 

Administracja i zarządzanie Liferay

W pierwszej części kursu uczestnicy uczą się podstaw instalacji Liferay na serwerze z systemem operacyjnym Linux. Po instalacji i podstawowej konfiguracji środowiska pracy kursanci przechodzą do konfiguracji instancji portalu, tworzą strukturę portalu, oraz poznają możliwości instalacji nowych narzędzi (portletów) oraz tematów graficznych. W dalszej części kursu uczestnicy poznają role systemowe oraz rodzaje stron (osobista, społecznościowe, organizacji). Następnie kursanci korzystają z narzędzi do administrowania portalem, organizacjami, społecznościami oraz użytkownikami i ich stronami osobistymi. Tworzenie przepływu treści, zarządzanie treścią oraz poznanie funkcjonalności wbudowanych narzędzi jest następnym elementem kursu. Podczas kursu użytkownik zapoznaje się z eksportem/importem portalu, portletów, integracją z Google Analytics oraz innymi elementami związanymi z zarządzaniem portalem.

 

Zaawansowany Liferay

Kurs zakłada znajomośc Liferaya w stopniu podstawowym oraz dostęp do narzędzi deweloperskich. W pierwszej częsci uczetnicy poznają strukturę Liferaya oraz zapoznają się z możliwościami rozszerzania Liferaya o nowe funkcje. Dalsza część kursu obejmuje konfigurację środowiska deweloperskiego oraz implementację przykładowych modyfikacji Liferay.
W ramach kursu uczestnicy zapoznają z tematyką tworzenia motywów w Liferay, utworzą serwis pozwalający na utrwalenie prostych obiektów w bazie danych oraz przygotują portlet bazujący na przygotowanym wczesniej serwisie prezentujący dane zgromadzone w bazie danych. W trakcie kursu omawiana jest także tematyka związana z modyfikacją funkcjonowania portletów dostarczonych wraz z Liferay.

 

Webusability

Kurs wprowadza uczestników w zagadnienia związane z projektowaniem stron pod kątem mozliwie najlepszej ich ergonomii. W trakie kursu poruszane są zagadnienia związanie z zapewnieniem funkcjonalności serwisów korporacyjnych oraz serwisów eCommerce, tworzeniem funkcjonalnego serwisu internetowego związane z testami użyteczności oraz zarządzaniem treścią - CMS.