Aplikacje internetowe i portale

Oferta

W ostatnich latach bardzo popularny stał się model funkcjonowania systemów informatycznych oparty o architekturę trójwarstwową i technologie internetowe: z centralnymi serwerami www, aplikacyjnym i bazy danych oraz dostępem do usług aplikacyjnych ze stacji roboczych przez przeglądarki internetowe. Łatwość wdrożenia, zarządzania i administrowania takim systemem bezpośrednio przekładają się na obniżenie kosztów eksploatacji co wpływa na popularność tego typu rozwiązań.
W architekturze trójwarstwowej tworzymy aplikacje udostępnione i działające wewnątrz organizacji (intranet) jak również serwisy internetowe udostępniane dla określonych grup użytkowników spoza organizacji lub serwisy ogólnodostępne.
Szczególną grupą takich aplikacji są portale. Budujemy je w oparciu o sprawdzone rozwiązania i technologie. Wśród naszych realizacji są portale internetowe, intranetowe, korporacyjne, portale społecznościowe czy specjalistyczne.
Bardzo ważnym elementem aplikacji internetowych, a w szczególności portali jest interfejs graficzny. W związku z tym kładziemy duży nacisk na przygotowanie projektu graficznego, który wraz ze specyfikacją systemu jest pierwszym produktem powstającym w wyniku realizacji przedsięwzięcia. Projekt graficzny jest przygotowywany przez doświadczonego grafika w oparciu o wytyczne przekazane przez klienta i przy ścisłej z nim współpracy. Na życzenie opracowujemy dwie lub więcej koncepcji graficznych.

Technologia

Rozwiązania, które tworzymy dla naszych klientów cechują się nowoczesnością, niezawodnością oraz zgodnością z powszechnie stosowanymi standardami technologicznymi. Technologia jest jednak stosowana w taki sposób aby spełnić cele i wymagania klienta wobec systemu, a nie po to by generować dodatkowy koszt.
W aplikacjach i portalach internetowych korzystamy z następujących standardów i rozwiązań:
  • Portale – Liferay Portal
  • Dedykowane moduły portalowe, aplikacje – Java Enterprise Edition, Java Standard Edition (w szczególności Java Portlets, Java Server Faces – Richfaces, Icefaces)
  • RDBMS – PostgreSQL, Oracle, DB2 i inne
  • HTML wraz z technologiami pokrewnymi – JavaScript, JQuery, Ajax, CSS, etc
  • XML wraz z technologiami pokrewnymi, np. XML Schema, XSL, etc